SimpleSAMLphp 1.15 - en to tr translation catalogue (86 entries)

en: {core:frontpage:link_phpinfo}
tr: PHP info

en: {core:frontpage:link_shib13example}
tr: Shibboleth 1.3 SP örneği - Shib IdP'nizden giriş yaparak test edin

en: {core:frontpage:login_as_admin}
tr: Yönetici olarak giriş

en: {core:frontpage:link_doc_sp}
tr: SimpleSAMLphp'i Servis Sağlayıcı (SP) olarak kullanmak

en: {core:frontpage:link_meta_saml2sphosted}
tr: Sunulan SAML 2.0 Servis Sağlayıcı Üstverisi (metadata) (otomatik olarak üretilmiştir)

en: {core:frontpage:link_openidprovider}
tr: OpenID Provider site - Alpha sürümü (test kodu)

en: {core:frontpage:link_doc_install}
tr: SimpleSAMLphp kuruluyor

en: {core:frontpage:link_diagnostics}
tr: Bilgisayar adı, port ve protokol üzerine kontroller

en: {core:frontpage:link_meta_saml2idphosted}
tr: Sunulan SAML 2.0 Kimlik Sağlayıcı Üstverisi (metadata) (otomatik olarak üretilmiştir)

en: {core:frontpage:optional}
tr: İsteğe bağlı

en: {core:frontpage:link_meta_shib13sphosted}
tr: Sunulan Shibboleth 1.3 Servis Sağlayıcı Üstverisi (metadata) (otomatik olarak üretilmiştir)

en: {core:frontpage:doc_header}
tr: Dokümantasyon

en: {core:frontpage:link_doc_advanced}
tr: SimpleSAMLphp Gelişmiş Özellikler

en: {core:frontpage:required_ldap}
tr: LDAP için gerekli

en: {core:frontpage:authtest}
tr: Düzenlenmiş kimlik doğrulama kaynaklarını test et

en: {core:frontpage:link_meta_overview}
tr: Kurulumunuz için üstveri (metadata) bilgisi. Üstveri dosyalarınızı kontrol edin.

en: {core:frontpage:configuration}
tr: Konfigurasyon

en: {core:frontpage:welcome}
tr: Hoşgeldiniz

en: {core:frontpage:link_doc_shibsp}
tr: Shibboleth 1.3 SP'yi SimpleSAMLphp IdP ile çalışması için düzenle

en: {core:frontpage:metadata_header}
tr: Üstveri (Metadata)

en: {core:frontpage:link_doc_maintenance}
tr: SimpleSAMLphp Bakım ve Düzenleme

en: {core:frontpage:link_configcheck}
tr: SimpleSAMLphp konfigürasyon kontrolü

en: {core:frontpage:warnings}
tr: Uyarılar

en: {core:frontpage:link_xmlconvert}
tr: XML'den SimpleSAMLphp'e üstveri (metadata) dönüştürücü

en: {core:frontpage:link_cleardiscochoices}
tr: IdP tanıtım servisleri arasındaki IdP seçimlerimi sil

en: {core:frontpage:loggedin_as_admin}
tr: Yönetici olarak girdiniz

en: {core:frontpage:auth}
tr: Kimlik Doğrulama

en: {core:frontpage:show_metadata}
tr: Üstveri (Metadata) göster

en: {core:frontpage:intro}
tr: <strong>Tebrikler</strong>, SimpleSAMLphp'i başarıyla yüklediniz. Bu sayfa, test örneklerine, kontrollere, üstveriye (metadata) ve hatta ilgili dokümanlara bağlantılar bulabileceğiniz, kurulumun başlangıç sayfasıdır.

en: {core:frontpage:link_meta_shib13idphosted}
tr: Sunulan Shibboleth 1.3 Kimlik Sağlayıcı Üstverisi (metadata) (otomatik olarak üretilmiştir)

en: {core:frontpage:required}
tr: Gerekli

en: {core:frontpage:warnings_https}
tr: Kullanıcıyla şifreli iletişim -<strong>HTTPS kullanmıyorsunuz</strong>. HTTP test amaçlı olarak kullanılabilir, ancak üretim ortamında, HTTPS kullanmalısınız. [ <a href="http://rnd.feide.no/content/simplesamlphp-maintenance-and-configuration">SimpleSAMLphp bakımı hakkında daha fazlasını okuyun</a> ]

en: {core:frontpage:federation}
tr: Federasyon

en: {core:frontpage:required_radius}
tr: Radius için gerekli

en: {core:frontpage:checkphp}
tr: PHP kurulumunuz kontrol ediliyor

en: {core:frontpage:link_doc_idp}
tr: SimpleSAMLphp'i Kimlik Sağlayıcı (IdP) olarak kullanmak

en: {core:frontpage:link_saml2example}
tr: SAML 2.0 SP örneği - IdP'nizden giriş yaparak test edin

en: {core:frontpage:about_header}
tr: SimpleSAMLphp hakkında

en: {core:frontpage:about_text}
tr: Bu SimpleSAMLphp oldukça iyiymiş, daha fazla bilgiyi nereden okuyabilirim? <a href="http://uninett.no">UNINETT</a> üzerinde <a href="http://rnd.feide.no/simplesamlphp">Feide RnD blog'unda SimpleSAMLphp </a> hakkında daha fazlasını bulabilirsiniz.

en: {core:frontpage:useful_links_header}
tr: Kurulumunuz için faydalı linkler

en: {core:frontpage:metadata}
tr: Üstveri (Metadata)

en: {core:frontpage:recommended}
tr: Tavsiye edilen

en: {core:frontpage:link_doc_googleapps}
tr: "Google Apps for Education" için kimlik sağlayıcı (IdP) olarak SimpleSAMLphp

en: {core:frontpage:tools}
tr: Araçlar

en: You are logged in as administrator
tr: Yönetici olarak girdiniz

en: Welcome
tr: Hoşgeldiniz

en: SimpleSAMLphp configuration check
tr: SimpleSAMLphp konfigürasyon kontrolü

en: Metadata overview for your installation. Diagnose your metadata files
tr: Kurulumunuz için üstveri (metadata) bilgisi. Üstveri dosyalarınızı kontrol edin.

en: XML to SimpleSAMLphp metadata converter
tr: XML'den SimpleSAMLphp'e üstveri (metadata) dönüştürücü

en: Required
tr: Gerekli

en: Warnings
tr: Uyarılar

en: Documentation
tr: Dokümantasyon

en: Hosted Shibboleth 1.3 Service Provider Metadata (automatically generated)
tr: Sunulan Shibboleth 1.3 Servis Sağlayıcı Üstverisi (metadata) (otomatik olarak üretilmiştir)

en: About SimpleSAMLphp
tr: SimpleSAMLphp hakkında

en: Hosted SAML 2.0 Service Provider Metadata (automatically generated)
tr: Sunulan SAML 2.0 Servis Sağlayıcı Üstverisi (metadata) (otomatik olarak üretilmiştir)

en: Required for LDAP
tr: LDAP için gerekli

en: Federation
tr: Federasyon

en: Delete my choices of IdP in the IdP discovery services
tr: IdP tanıtım servisleri arasındaki IdP seçimlerimi sil

en: Configure Shibboleth 1.3 SP to work with SimpleSAMLphp IdP
tr: Shibboleth 1.3 SP'yi SimpleSAMLphp IdP ile çalışması için düzenle

en: Tools
tr: Araçlar

en: Test configured authentication sources
tr: Düzenlenmiş kimlik doğrulama kaynaklarını test et

en: Installing SimpleSAMLphp
tr: SimpleSAMLphp kuruluyor

en: <strong>Congratulations</strong>, you have successfully installed SimpleSAMLphp. This is the start page of your installation, where you will find links to test examples, diagnostics, metadata and even links to relevant documentation.
tr: <strong>Tebrikler</strong>, SimpleSAMLphp'i başarıyla yüklediniz. Bu sayfa, test örneklerine, kontrollere, üstveriye (metadata) ve hatta ilgili dokümanlara bağlantılar bulabileceğiniz, kurulumun başlangıç sayfasıdır.

en: <strong>You are not using HTTPS</strong> - encrypted communication with the user. HTTP works fine for test purposes, but in a production environment, you should use HTTPS. [ <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Read more about SimpleSAMLphp maintenance</a> ]
tr: Kullanıcıyla şifreli iletişim -<strong>HTTPS kullanmıyorsunuz</strong>. HTTP test amaçlı olarak kullanılabilir, ancak üretim ortamında, HTTPS kullanmalısınız. [ <a href="http://rnd.feide.no/content/simplesamlphp-maintenance-and-configuration">SimpleSAMLphp bakımı hakkında daha fazlasını okuyun</a> ]

en: Metadata
tr: Üstveri (Metadata)

en: SimpleSAMLphp Maintenance and Configuration
tr: SimpleSAMLphp Bakım ve Düzenleme

en: Diagnostics on hostname, port and protocol
tr: Bilgisayar adı, port ve protokol üzerine kontroller

en: Using SimpleSAMLphp as an Identity Provider
tr: SimpleSAMLphp'i Kimlik Sağlayıcı (IdP) olarak kullanmak

en: Optional
tr: İsteğe bağlı

en: This SimpleSAMLphp thing is pretty cool, where can I read more about it? You can find more information about it at the <a href="https://simplesamlphp.org/">SimpleSAMLphp web page </a> over at <a href="http://uninett.no">UNINETT</a>.
tr: Bu SimpleSAMLphp oldukça iyiymiş, daha fazla bilgiyi nereden okuyabilirim? <a href="http://uninett.no">UNINETT</a> üzerinde <a href="http://rnd.feide.no/simplesamlphp">Feide RnD blog'unda SimpleSAMLphp </a> hakkında daha fazlasını bulabilirsiniz.

en: Shibboleth 1.3 SP example - test logging in through your Shib IdP
tr: Shibboleth 1.3 SP örneği - Shib IdP'nizden giriş yaparak test edin

en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama

en: Show metadata
tr: Üstveri (Metadata) göster

en: SimpleSAMLphp as an IdP for Google Apps for Education
tr: "Google Apps for Education" için kimlik sağlayıcı (IdP) olarak SimpleSAMLphp

en: Hosted SAML 2.0 Identity Provider Metadata (automatically generated)
tr: Sunulan SAML 2.0 Kimlik Sağlayıcı Üstverisi (metadata) (otomatik olarak üretilmiştir)

en: OpenID Provider site - Alpha version (test code)
tr: OpenID Provider site - Alpha sürümü (test kodu)

en: Required for Radius
tr: Radius için gerekli

en: SAML 2.0 SP example - test logging in through your IdP
tr: SAML 2.0 SP örneği - IdP'nizden giriş yaparak test edin

en: Using SimpleSAMLphp as a Service Provider
tr: SimpleSAMLphp'i Servis Sağlayıcı (SP) olarak kullanmak

en: Recommended
tr: Tavsiye edilen

en: SimpleSAMLphp Advanced Features
tr: SimpleSAMLphp Gelişmiş Özellikler

en: Checking your PHP installation
tr: PHP kurulumunuz kontrol ediliyor

en: Useful links for your installation
tr: Kurulumunuz için faydalı linkler

en: Configuration
tr: Konfigurasyon

en: Hosted Shibboleth 1.3 Identity Provider Metadata (automatically generated)
tr: Sunulan Shibboleth 1.3 Kimlik Sağlayıcı Üstverisi (metadata) (otomatik olarak üretilmiştir)

en: Login as administrator
tr: Yönetici olarak giriş
