SimpleSAMLphp 1.15 - en to nn translation catalogue (136 entries)

en: {core:frontpage:link_phpinfo}
nn: PHPinfo

en: {core:no_state:report_text}
nn: Om problemet vedvarar, kan du rapportere det til systemadministratorane.

en: {core:no_state:cause_backforward}
nn: Bruk av "fram"- og "attende"-knappane i nettlesaren.

en: {core:no_metadata:not_found_for}
nn: Vi fann ikkje metadataene for:

en: {core:frontpage:link_shib13example}
nn: Shibboleth 1.3 SP eksempel - testinnlogging med Shibboleth 1.3 via din IdP

en: {core:no_state:suggestions}
nn: Forslag for å løyse dette problemet:

en: {core:frontpage:login_as_admin}
nn: Innlogga som administrator

en: {core:short_sso_interval:warning}
nn: Vi har merka at det kun er nokon få sekund sidan du sist vart logga inn på denne tenesta, og derfor trur vi at det er eit problem med oppsettet av denne tjenesta.

en: {core:frontpage:link_doc_sp}
nn: Bruk SimpleSAMLphp som Service Provider

en: {core:frontpage:link_meta_saml2sphosted}
nn: Hosted SAML 2.0 Service Provider Metadata (automatisk generert)

en: {core:frontpage:link_openidprovider}
nn: OpenID Provider side - Alpha versjon (testkode)

en: {core:frontpage:link_doc_install}
nn: Installerer SimpleSAMLphp

en: {core:frontpage:link_diagnostics}
nn: Diagnostiser hostnavn, port og protokoll

en: {core:no_state:suggestion_goback}
nn: Gå tilbake til forrige side og prøv på nytt.

en: {core:no_state:causes}
nn: Denne feilen kan være forårsaket av:

en: {core:frontpage:link_meta_saml2idphosted}
nn: Hosted SAML 2.0 Identity Provider Metadata (automatisk generert)

en: {core:frontpage:optional}
nn: Valfritt

en: {core:frontpage:link_meta_shib13sphosted}
nn: Hosted Shibboleth 1.3 Service Provider Metadata (automatisk generert)

en: {core:frontpage:doc_header}
nn: Dokumentasjon

en: {core:frontpage:link_doc_advanced}
nn: SimpleSAMLphp avansert funksjonalitet

en: {core:frontpage:required_ldap}
nn: Naudsynt for LDAP

en: {core:frontpage:authtest}
nn: Autentiseringskjelder sett opp for testing

en: {core:frontpage:link_meta_overview}
nn: Oversikt over metadata for din installasjon. Diagnostiser metadatafilene her.

en: {core:frontpage:configuration}
nn: Konfigurasjon

en: {core:frontpage:welcome}
nn: Velkomen

en: {core:frontpage:link_doc_shibsp}
nn: Konfigurer Shibboleth 1.3 SP for å fungere sammen med SimpleSAMLphp IdP

en: {core:no_state:header}
nn: Tilstandsinformasjon tapt

en: {core:frontpage:metadata_header}
nn: Metadata

en: {core:frontpage:link_doc_maintenance}
nn: SimpleSAMLphp vedlikehold og konfigurasjon

en: {core:frontpage:link_configcheck}
nn: SimpleSAMLphp konfigurasjonssjekk

en: {core:frontpage:page_title}
nn: SimpleSAMLphp installasjons-side

en: {core:no_cookie:header}
nn: Manglar informasjonskapsel

en: {core:frontpage:warnings}
nn: Åtvaring

en: {core:frontpage:link_xmlconvert}
nn: Oversetter fra XML til SimpleSAMLphp metadata

en: {core:frontpage:link_cleardiscochoices}
nn: La meg velja kvar eg kjem ifrå på nytt.  Slett mitt val av identitetsleverandør (IdP) hos IdP-oppdagingstenesta

en: {core:frontpage:loggedin_as_admin}
nn: Du er logga inn som administrator

en: {core:frontpage:auth}
nn: Autentisering

en: {core:no_metadata:suggestion_user_link}
nn: Om du er ein brukar som mottok denne feilen etter at du følgde ei lenke på ei nettside, så bør du melde denne feilen til eigaren av den nettsida.

en: {core:no_state:description}
nn: Vi kunne ikkje finne tilstandsinformasjonen for denne forespørselen.

en: {core:frontpage:show_metadata}
nn: Vis metadata

en: {core:no_state:suggestion_closebrowser}
nn: Lukk nettlesaren, og prøv på nytt.

en: {core:short_sso_interval:warning_header}
nn: For kort intervall mellom innloggingsforespørslar

en: {core:frontpage:intro}
nn: <strong>Gratulerer</strong>, du har installert SimpleSAMLphp. Dette er startsida til SimpleSAMLphp installasjonen din.  Her finn du døme, diagnostikk, metadata og lenker til relevant dokumentasjon.

en: {core:no_metadata:header}
nn: Kunne ikkje finne metadata

en: {core:frontpage:link_meta_shib13idphosted}
nn: Hosted Shibboleth 1.3 Identity Provider Metadata (automatisk generert)

en: {core:frontpage:required}
nn: Naudsynt

en: {core:no_metadata:config_problem}
nn: Dette er sannsynlegvis eit problem med oppsettet hjå anten tenesteleverandøren eller identitetsleverandøren.

en: {core:frontpage:warnings_suhosin_url_length}
nn: Lengda på førespurnadargumenta er begrensa av PHP Suhosin utvidinga. Vær vennleg og øk suhosin.get.max_value_length konfigurasjonsinnstillinga til minst 2048 teikn.

en: {core:frontpage:warnings_https}
nn: <strong>Du bruker ikkje HTTPS</strong> - kryptert kommunikasjon med brukaren. Du kan bruka SimpleSAMLphp uten HTTPS til testformål, men dersom du skal bruka SimpleSAMLphp i eit produksjonsmiljø, vil vi sterkt tilrå å skru på sikker kommunikasjon med HTTPS. [ Les meir i dokumentet: <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">SimpleSAMLphp maintenance</a> ]

en: {core:frontpage:federation}
nn: Føderasjon

en: {core:frontpage:required_radius}
nn: Naudsynt for Radius

en: {core:no_state:cause_openbrowser}
nn: Starte nettlesaren med faner lagret fra forrige gong.

en: {core:frontpage:checkphp}
nn: Sjekker din PHP installasjon

en: {core:frontpage:link_doc_idp}
nn: Bruk SimpleSAMLphp som Identity Provider

en: {core:no_state:report_header}
nn: Rapporter denne feilen

en: {core:frontpage:link_saml2example}
nn: SAML 2.0 SP eksempel - testinnlogging med SAML 2.0 via din IdP

en: {core:no_state:cause_nocookie}
nn: At informasjonskapsler ikkje er aktivert i nettlesaren.

en: {core:frontpage:about_header}
nn: Om SimpleSAMLphp

en: {core:frontpage:about_text}
nn: Yey! SimpleSAMLphp er jammen kult, kvar finn eg ut meir? Du kan lesa meir om SimpleSAMLphp på <a href="http://rnd.feide.no/simplesamlphp">heimesida til SimpleSAMLphp</a>.

en: {core:no_metadata:suggestion_developer}
nn: Om du er ein utviklar som set opp ei "single sign-on" løysing, så har du eit problem med metadataoppsettet. Kontroller at metadata er rett satt opp hjå både identitetsleverandøren og tenesteleverandøren.

en: {core:no_cookie:retry}
nn: Prøv på nytt

en: {core:frontpage:useful_links_header}
nn: Nyttige lenker for denne installasjonen

en: {core:frontpage:metadata}
nn: Metadata

en: {core:frontpage:recommended}
nn: Tilrådd

en: {core:frontpage:link_doc_googleapps}
nn: SimpleSAMLphp som IdP for Google Apps for Education

en: {core:frontpage:tools}
nn: Verktøy

en: {core:short_sso_interval:retry}
nn: Prøv å logge inn på nytt

en: {core:no_cookie:description}
nn: Det ser ut til at informasjonskapslar er avslått i nettlesaren din. Vær vennleg og sjekk instillingane i nettlesaren din, og prøv på nytt.

en: {core:frontpage:deprecated}
nn: Utfasa

en: You are logged in as administrator
nn: Du er logga inn som administrator

en: Go back to the previous page and try again.
nn: Gå tilbake til forrige side og prøv på nytt.

en: If this problem persists, you can report it to the system administrators.
nn: Om problemet vedvarar, kan du rapportere det til systemadministratorane.

en: Welcome
nn: Velkomen

en: SimpleSAMLphp configuration check
nn: SimpleSAMLphp konfigurasjonssjekk

en: Metadata overview for your installation. Diagnose your metadata files
nn: Oversikt over metadata for din installasjon. Diagnostiser metadatafilene her.

en: XML to SimpleSAMLphp metadata converter
nn: Oversetter fra XML til SimpleSAMLphp metadata

en: Required
nn: Naudsynt

en: Warnings
nn: Åtvaring

en: Documentation
nn: Dokumentasjon

en: Hosted Shibboleth 1.3 Service Provider Metadata (automatically generated)
nn: Hosted Shibboleth 1.3 Service Provider Metadata (automatisk generert)

en: PHP info
nn: PHPinfo

en: About SimpleSAMLphp
nn: Om SimpleSAMLphp

en: Hosted SAML 2.0 Service Provider Metadata (automatically generated)
nn: Hosted SAML 2.0 Service Provider Metadata (automatisk generert)

en: Retry login
nn: Prøv å logge inn på nytt

en: Required for LDAP
nn: Naudsynt for LDAP

en: Close the web browser, and try again.
nn: Lukk nettlesaren, og prøv på nytt.

en: Federation
nn: Føderasjon

en: We were unable to locate the state information for the current request.
nn: Vi kunne ikkje finne tilstandsinformasjonen for denne forespørselen.

en: Delete my choices of IdP in the IdP discovery services
nn: La meg velja kvar eg kjem ifrå på nytt.  Slett mitt val av identitetsleverandør (IdP) hos IdP-oppdagingstenesta

en: This is most likely a configuration problem on either the service provider or identity provider.
nn: Dette er sannsynlegvis eit problem med oppsettet hjå anten tenesteleverandøren eller identitetsleverandøren.

en: Configure Shibboleth 1.3 SP to work with SimpleSAMLphp IdP
nn: Konfigurer Shibboleth 1.3 SP for å fungere sammen med SimpleSAMLphp IdP

en: Using the back and forward buttons in the web browser.
nn: Bruk av "fram"- og "attende"-knappane i nettlesaren.

en: Metadata not found
nn: Kunne ikkje finne metadata

en: Missing cookie
nn: Manglar informasjonskapsel

en: Cookies may be disabled in the web browser.
nn: At informasjonskapsler ikkje er aktivert i nettlesaren.

en: Opened the web browser with tabs saved from the previous session.
nn: Starte nettlesaren med faner lagret fra forrige gong.

en: Tools
nn: Verktøy

en: Test configured authentication sources
nn: Autentiseringskjelder sett opp for testing

en: You appear to have disabled cookies in your browser. Please check the settings in your browser, and try again.
nn: Det ser ut til at informasjonskapslar er avslått i nettlesaren din. Vær vennleg og sjekk instillingane i nettlesaren din, og prøv på nytt.

en: Installing SimpleSAMLphp
nn: Installerer SimpleSAMLphp

en: Deprecated
nn: Utfasa

en: <strong>Congratulations</strong>, you have successfully installed SimpleSAMLphp. This is the start page of your installation, where you will find links to test examples, diagnostics, metadata and even links to relevant documentation.
nn: <strong>Gratulerer</strong>, du har installert SimpleSAMLphp. Dette er startsida til SimpleSAMLphp installasjonen din.  Her finn du døme, diagnostikk, metadata og lenker til relevant dokumentasjon.

en: This error may be caused by:
nn: Denne feilen kan være forårsaket av:

en: <strong>You are not using HTTPS</strong> - encrypted communication with the user. HTTP works fine for test purposes, but in a production environment, you should use HTTPS. [ <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Read more about SimpleSAMLphp maintenance</a> ]
nn: <strong>Du bruker ikkje HTTPS</strong> - kryptert kommunikasjon med brukaren. Du kan bruka SimpleSAMLphp uten HTTPS til testformål, men dersom du skal bruka SimpleSAMLphp i eit produksjonsmiljø, vil vi sterkt tilrå å skru på sikker kommunikasjon med HTTPS. [ Les meir i dokumentet: <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">SimpleSAMLphp maintenance</a> ]

en: Retry
nn: Prøv på nytt

en: SimpleSAMLphp Maintenance and Configuration
nn: SimpleSAMLphp vedlikehold og konfigurasjon

en: Diagnostics on hostname, port and protocol
nn: Diagnostiser hostnavn, port og protokoll

en: If you are an user who received this error after following a link on a site, you should report this error to the owner of that site.
nn: Om du er ein brukar som mottok denne feilen etter at du følgde ei lenke på ei nettside, så bør du melde denne feilen til eigaren av den nettsida.

en: Using SimpleSAMLphp as an Identity Provider
nn: Bruk SimpleSAMLphp som Identity Provider

en: Optional
nn: Valfritt

en: Suggestions for resolving this problem:
nn: Forslag for å løyse dette problemet:

en: This SimpleSAMLphp thing is pretty cool, where can I read more about it? You can find more information about it at the <a href="https://simplesamlphp.org/">SimpleSAMLphp web page </a> over at <a href="http://uninett.no">UNINETT</a>.
nn: Yey! SimpleSAMLphp er jammen kult, kvar finn eg ut meir? Du kan lesa meir om SimpleSAMLphp på <a href="http://rnd.feide.no/simplesamlphp">heimesida til SimpleSAMLphp</a>.

en: Shibboleth 1.3 SP example - test logging in through your Shib IdP
nn: Shibboleth 1.3 SP eksempel - testinnlogging med Shibboleth 1.3 via din IdP

en: Authentication
nn: Autentisering

en: SimpleSAMLphp installation page
nn: SimpleSAMLphp installasjons-side

en: Show metadata
nn: Vis metadata

en: SimpleSAMLphp as an IdP for Google Apps for Education
nn: SimpleSAMLphp som IdP for Google Apps for Education

en: State information lost
nn: Tilstandsinformasjon tapt

en: Hosted SAML 2.0 Identity Provider Metadata (automatically generated)
nn: Hosted SAML 2.0 Identity Provider Metadata (automatisk generert)

en: OpenID Provider site - Alpha version (test code)
nn: OpenID Provider side - Alpha versjon (testkode)

en: Required for Radius
nn: Naudsynt for Radius

en: We were unable to locate the metadata for the entity:
nn: Vi fann ikkje metadataene for:

en: SAML 2.0 SP example - test logging in through your IdP
nn: SAML 2.0 SP eksempel - testinnlogging med SAML 2.0 via din IdP

en: Using SimpleSAMLphp as a Service Provider
nn: Bruk SimpleSAMLphp som Service Provider

en: We have detected that there is only a few seconds since you last authenticated with this service provider, and therefore assume that there is a problem with this SP.
nn: Vi har merka at det kun er nokon få sekund sidan du sist vart logga inn på denne tenesta, og derfor trur vi at det er eit problem med oppsettet av denne tjenesta.

en: Recommended
nn: Tilrådd

en: If you are a developer who is deploying a single sign-on solution, you have a problem with the metadata configuration. Verify that metadata is configured correctly on both the identity provider and service provider.
nn: Om du er ein utviklar som set opp ei "single sign-on" løysing, så har du eit problem med metadataoppsettet. Kontroller at metadata er rett satt opp hjå både identitetsleverandøren og tenesteleverandøren.

en: SimpleSAMLphp Advanced Features
nn: SimpleSAMLphp avansert funksjonalitet

en: Too short interval between single sign on events.
nn: For kort intervall mellom innloggingsforespørslar

en: Checking your PHP installation
nn: Sjekker din PHP installasjon

en: The length of query parameters is limited by the PHP Suhosin extension. Please increase the suhosin.get.max_value_length option to at least 2048 bytes.
nn: Lengda på førespurnadargumenta er begrensa av PHP Suhosin utvidinga. Vær vennleg og øk suhosin.get.max_value_length konfigurasjonsinnstillinga til minst 2048 teikn.

en: Useful links for your installation
nn: Nyttige lenker for denne installasjonen

en: Configuration
nn: Konfigurasjon

en: Hosted Shibboleth 1.3 Identity Provider Metadata (automatically generated)
nn: Hosted Shibboleth 1.3 Identity Provider Metadata (automatisk generert)

en: Login as administrator
nn: Innlogga som administrator

en: Report this error
nn: Rapporter denne feilen
